30.03.2011 - Вєра Грузова
ЦЕНЗУРА — made in Ukraine
Наша держава унікальна. Унікальна тим, що має стільки природніх благ (які ніби мають зробити життя влаштованим та успішним) і тим, які люди живуть на території цієї держави і є в сукупності народом. Народом України.

Українці мають стільки спільного і стільки відмінного, що держава не витримує внутрішнього тиску і починає видавати такі «коники», які сама від себе не очікує. А потім одне за інше… і то вже українська національна традиція — влада приймає непопулярні голослівні рішення, послідовно не виконує їх, народ обурюється, але все організовано так, що спектаклі влади і народу не перетинаються, і реакції по-справжньому ніхто не отримує. Лише засоби масової інформації, виступаючи єдиними зацікавленими глядачами (не адресатами, лише глядачами), «їдять» отриману інформацію, роблять висновки, пишуть тексти, майстерно обрізаючи непотрібні гострі кути та невигідні конкретно цьому ЗМІ подробиці. А на українській громадсько-політичній сцені саме отакі деталі та подробиці часто кардинально змінюють обставини та стан речей, надають їм фарб та значущості.

І якщо всю ту ситуацію розрізати по лінії ЗМІ, ми отримаємо цензуру по-українські. Коли народ намагається докричатися до політиків, а політики затикають рота «неугодним» та тим політикам, які поменше. І робиться це дуже просто —даються вказівки «своїм» ЗМІ не писати і не казати то, то і от то. А ще є розповсюджений варіант, що є вказівка, ЩО САМЕ треба казати, але це вже варіант по часу ближче до виборів.

І усвідомивши всю ту нашу українську картинку, CNN та Аль-Джазіра здаються недосяжними та з іншого світу, хоча шлях до подолання цензури простий. Але українські реалії сьогодення роблять ті прості кроки невигідними як політично, так і економічно. А в цій країні поки керують політики і гроші… В усіх сферах життя. І тільки свідомі кроки Українського Народу як маси, як спільноти, як народу дадуть змогу побачити втілення в життя незалежних потужних ЗМІ в нашій унікальній країні.
КОМЕНТАРІ
ДОДАТИ КОМЕНТАР
ВАШЕ ІМ'Я
ТЕКСТ КОМЕНТАРЯ
ДОДАТИ
© 2011 "Новий громадянин"
УВІЙТИ    Ще не зареєстровані?  Реєстрація


УВІЙТИ