31.03.2011 - Оля Вірста
Собака на ймення Цензура
Бурчить у животі. Не звикла бути голодною. Завжди була на стражі, щось сумлінно охороняла. Тепер я – бездомна собака. Досипаєте перцю? Ви сказали «Стоп цензурі»? Ні,я не можу повірити. Ви особисто бачили мене, цензуру, худу, голодну собаку? Де початкова точка відліку, де починається абстрактність мене, закінчується об’єктивність і починається суб’єктивізм?
А ніде.
Й усюди.
Українці не можуть впоратись із словом без нагайки, кажете? Можуть, просто не хочуть? Плюралізм і трішки демагогії.
Справжня цензура (надалі самоцензура) - мужній костоправ, який, щоправда, і сам накульгує, спіткнувшись об неправильне трактування ще задовго до глобалізації. Це не я. Українська бездомна собака, що кидається на об’їдки та недоїдки.
Текст не може вистрибнути у світ голяка, ніби з ванни, душу чи туалету. Навіть у Ваш неідеальний світ не можна виходити, одягнувши костюм Адама. Ні, не закидають помідорами (цей варіант вельми сумнівний, зважаючи на Вашу схильність мліти від епатажу), об’єкт просто помре від холоду та самотності, або ж його з’їдять прихильники, як парфумера. Або ж я , голодна.
Проте закінчились бурлескні часи, часи завуальовування думок. Цензура – це не заклеювання рота скотчем, не встановлення вмонтованих у ротову порожнину фільтрів. Це правильні акценти в інформаційному світі, причому акценти особистісні. На те й самоцензура, справжня цензура. Це не зміни зверху, знизу чи збоку.
Ви не позбавитеся цензури. Це як добро і зло, вічна боротьба, вічний коловорот. Можна трансформувати її. Бездомна собака, мужній костоправ, що Вам до вподоби.
Не потрібно знищувати цензуру. Потрібно боротись не проти, а за. (Не проти цензури, а за слово, наприклад).
Ви просто звикли до звичних типажів.
Псевдоукраїнець, псевдогромадянин, патріот у вишиванці тільки у свято.
Псевдоцензура, що пропускає усе повз вуха: скавучання, завивання, паплюження мови.
Ви звикли, Ви зникли. І з Вами справжня цензура. З’явилась я, псевдо-, бездомна собака.
Поспішає.
Залишає.
Не зважає.
Залишає.
Хіба такі накладають шини на зламані ноги бездомних собак?
КОМЕНТАРІ
ДОДАТИ КОМЕНТАР
ВАШЕ ІМ'Я
ТЕКСТ КОМЕНТАРЯ
ДОДАТИ
© 2011 "Новий громадянин"
УВІЙТИ    Ще не зареєстровані?  Реєстрація


УВІЙТИ