У Луганську та Донецьку хочуть зірвати тур Сергія Жадана
5 квітня, 2011

Ще 31 березня стало відомо, що Донбас-тур Сергія Жадана, запланований на 5-7 квітня 2011 року, знаходиться під загрозою зриву. Луганський український драматичний театр і Донецький національний університет дали офіційну відмову в наданні своїх залів для презентації роману «Ворошиловград», який став книжкою року 2010 за версією «Бі-бі-сі». Адміністрація театру мотивує своє рішення великою кількістю репетицій, запланованих на цей період. Донецький університет пояснює небажання прийняти у своїх стінах видатного поета та прозаїка завантаженістю студентів під час модульного тижня.

Вранці 5 квітня представники музею авіаційної техніки у Луганську повідомили про відмову у наданні приміщення для проведення прес-конференції в рамках Донбас-туру, посилаючись на те, що музей закривають на ремонт. Варто додати, що ще вчора, 4 квітня 2011 року, між представники музею та організаторами туру була домовленість про наданя приміщення для прес-конференції.

Організатори туру дають даному інциденту наступну оцінку:
«Зрозуміло, ні репетиції, ні модулі та контрольні не можуть бути істинним приводом для відмови. У нас є інформація, на підставі якої можна стверджувати, що місцева влада навмисно перешкоджає проведенню заходів, які зачіпають гострі суспільні проблеми. Підготовка до Донбас-туру Сергія Жадана почалася 2 місяці тому, коли наш відомий земляк був ще в Німеччині. Вже тоді ми провели зустріч з директором театру і досягли усної домовленості про надання приміщення. А за тиждень до приїзду Жадана до Луганська, коли тур був анонсований у ЗМІ, а афіші розклеєні - плани адміністрації різко помінялися. Ці факти лише підтверджують наміри уряду встановити в Україні політичну цензуру», - пояснює організатор туру, прес-офіцер Кампанії проти встановлення цензури в Україні Ярослав Мінкін.
«Якщо інформація про політичне підгрунтя відмов підтвердиться, то це буде свідчити лише про те, що влада не готова визнавати і обговорювати проблему наступу на свободу вираження поглядів в Україні. А якщо влада відмовляється від діалогу, повертається до проблеми спиною, то громадянському суспільству слід більш жорстко формулювати свої вимоги», - констатує голова правління Правозахисного центру «Поступ» Костянтин Рєуцький, чия організація виступила ініціатором даного туру.

Донбас-тур Сергія Жадана носить благодійний характер. Видатний письменник приєднався до Громадської кампанії проти встановлення цензури в Україну, і його виступи будуть проходити на підтримку цієї громадської ініціативи. У зв'язку зі сформованою ситуацією, в Донецьку зустріч відбудеться 5 квітня о 20:00 у CHICAGO music hall, у Луганську шанувальники творчості Жадана зустрінуться з письменником6 квітня о 18:00 біля центрального входу до Луганського українського драматичного театру, де відбудеться презентація роману «Ворошиловград» і літературна акція протесту. Приїзд Сергія Жадана став можливим завдяки підтримці Інституту Відкритого Суспільства (Open Society Institute).

© 2011 "Новий громадянин"
УВІЙТИ    Ще не зареєстровані?  Реєстрація


УВІЙТИ