Відкрилася виставка конкурсу СТОП ЦЕНЗУРІ!
23 червня, 2011
Виставка робіт конкурсу СТОП ЦЕНЗУРІ! триває у Центрі візуальної культури Національного університету "Києво-Могилянська Академія".
На відкритті зібралися представники посольств, журналістського руху «Стоп цензурі»,  митці, поети, громадські активісти та студенти - усі, кого турбує захист свободи слова і проблема цензури в Україні. На заході відбулося довгоочікуване нагородження лауреатів та переможців конкурсу.
 
Директор Польського Інституту у Києві Ярослав Годун нагородив 4-х переможців творчою поїздкою до Польщі. Серед них: Олександр Володарський (кращий есей “Самоцензура”), Ольга Газе (кращий постер), Олександр Телюк (кращий вірш “Батько каже мені”), Микола Гончаров «Буяння креативу у вірному напрямку» (постери 1, 2, 3 та ін.).

Джерело: відриття виставки СТОП ЦЕНЗУРІ!
Радник з питань культури та співробітництва Посольства Франції в Україні Анн Дюрюфле нагородила грошовою премією у розмірі 8 тис. грн. переможця громадського журі (за результатами інтернет-голосування) художника Івана Семесюка.
«Газета по-українськи», інформаційний партнер заходу, нагородила спеціальним призом Яну Бондаренко за вірш «Протест проти системи та цензури».
 
Від імені журналістського руху «Стоп цензурі» Наталка Соколенко вручила спеціальний приз «За реалістичність  образу» (постери 1 та 2) Тарасу Зеню з Івано-Франківська.
«Особисто я навіть в «усвідомленому медіасередовищі» помітив дещо хибну дефініцію цензури, коли цензура бадьоро редукується до постаті кабінетного тирана – чиновника або редактора. В той час коли замовчується розповсюджена ситуація повсякденної «внутрішньої цензури» – сукупності культурних передумов, коли громадяни перетворюються на добровільних суб'єктів заборон, коли громадяни починають щиро бажати заборони, наприклад, порнофільмів, наркотиків чи гарантій мігрантам. Я хотів би, щоб боротьба з цензурою в нашій країні не зводилася до суто цехової проблеми журналістики, а розумілася і аналізувалася як ситуація офіційних і прихованих владних відносин на рівні всього суспільства», переконаний Олександр Телюк, переможець у категорії «Кращий вірш».
Вечір завершився поетичними читаннями за участі Олега Коцарева, Павла Коробчука, Василя Лозинського, Богдана Горобчука та Дмитра Лазуткина.
 
Усього на розгляд журі було представлено: 247 постерів (1 поза конкурсом), 310 слоганів, 188 віршів та 69 есеїв (4 поза конкурсом). За весь період конкурсу сайт відвідало 46 тис. осіб з 83 країн світу.
 
 «Насправді цензура вищиряє пазурі і зуби. Завдяки цензурі один із учасників конкурсу Олександр Володарський сидить у колонії, іншого – Олеся Ульяненка, який був на крок від Нобелівської премії, згноїли моралісти. Тому нам необхідно об’єднуватися і робити більш рішучі, дієві кроки у боротьбі із цензорами, святошами та кровопивцями», - висловив своє бачення цензури у сучасному суспільстві Олександр Заклецький, один із номінантів у категорії «Найкращий постер».
До складу журі входили представники творчих професій, зокрема: галерист Євген Карась, художники Олександр Ройтбурд, Микита Кадан, журналіст Мустафа Найєм, драматург та сценарист Наталя Ворожбит, письменник Володимир “Адольфыч” Нестеренко, публіцист Михайло Бриних.
 
«Важко було обирати переможців. Бо було з чого. Найважчий вибір був між творами з високою візуальною культурою та аматорськими роботами, що мають глибокий критичний меседж. Бажаю усім переможцям, щоб вони знайшли своїх шанувальників, а їхні роботи існували в обігу і робили владі боляче», - поділився член журі конкурсу Микита Кадан.
 

Джерело: відриття виставки СТОП ЦЕНЗУРІ!
 
Більше фото шукайте тут.
 
Конкурс створювався з метою започаткувати широку суспільну дискусію навколо проблеми цензури, використовуючи творчий потенціал самих громадян. До нього не має стостунку жодна політічна партія.
Захід був організований на демократичних принципах: у ньому могли взяти участь всі охочі, незалежно від віку, освіти, громадянства.
 
Організатор – ЦентрUA у рамках партнерства «Новий Громадянин». Ідея конкурсу народилася під час зустрічі журналістів руху „Стоп цензурі!”, членів Громадської кампанії „Новий Громадянин”, митців та представників креативної індустрії.
Організатори шукають регіональних партнерів для організаціїї всеукраїнського туру виставці СТОП ЦЕНЗУРІ!
Партнер виставки – Національний університет “Києво-Могилянська Академія”, Центр візуальної культури НаУКМА
Виставка триватиме до 28 червня 2011 року у Центрі візуальної культури за адресою: м.Київ, вул. Сковороди,2.
 
 
Дискусія має на меті виявити концептуальні рамки і способи реалізації цензури в сучасному суспільстві та можливості протистояння їй, а також соціальні, економічні та політичні фактори, що визначають її механізми сьогодні в Україні. Зокрема, планується розгляд наступних питань:
Невидима цензура та регуляція свободи слова.
Цензура в журналістиці, освіті, політиці.
Цензура консервативна, технологічна, економічна.
Дискурсивна політика в сучасній Україні.
Критичне мислення в публічному просторі.
Універсальне висловлювання як антицензура.
 
Партнери конкурсу: «Українська правда», «Кореспондент», «Телекритика», Польський Інститут у Києві, Посольство Франції в Україні, телеканал Тvi, журналістський рух „Стоп цензурі!”
Подарунки переможцям інтернет-голосування надала компанія MapBag Україна.
Інформаційні партнери: «Газета по-українськи», журнал «Країна”, Gazeta.ua, ZIK, Інтерньюз-Україна, Zahid.net, «Главред», ОБКОМ, Майдан, Індустріальний телевізійний комітет, „Наше слово” (Польща), Українська газета (Чехія), журнал «Профіль”, Телеканал TV-4 (Тернопіль), „Дорожня газета”, «Громадський простір», «ХайВей», Молоде радіо, Українська асоціація видавців періодичної преси, Львівський прес-клуб, газета «Молодогвардеец» (Луганськ), Інтернет-видання „Паралель-медіа” (Луганськ), «Панорама» (Суми), Інтернет-видання  «Центр журналістських розслідувань» (Сімферополь), Медіа-група „Весь Кіровоград», Чернігівський громадський інформаційно-аналітичний портал ПІК, Театральний портал, Art Ukraine, інтернет-видання «Тернопільська Липа», «Владометр», «Горіх. Розкуси дійсність», «Журнал Житомира», Асоціація карикатуристів.
Контакти: тел. (067) 232-69-23, mail: cenzuri.stop@gmail.com
© 2011 "Новий громадянин"
УВІЙТИ    Ще не зареєстровані?  Реєстрація


УВІЙТИ