Визначено нового переможця on-line конкурсу СТОП ЦЕНЗУРІ! у номінації «Постер»
15 липня, 2011

Журі Міжнародного on-line конкурсу СТОП ЦЕНЗУРІ оприлюднило нового переможця конкурсу у номінації «Постер», одноголосно віддавши свої голоси за роботу Михайла Маєвського mayevsky (Кіровоград).

Михайло Маєвський - карикатурист, президент громадської організації "Центр розвитку європейських зв'язків "ЄвроВокс", член Національної спілки журналістів України, член Асоціації карикатуристів - найактивніший учасник, який подав на конкурс 51 роботу-карикатуру.

Паралельно постер-переможець потрапив до переліку обраних робіт на престижному італійському міжнародному конкурсі "Umoristi a Marostica 2011" (The 43th International Graphic Humour Exhibition "Umoristi a Marostica 2011"), а також був використаний в оформленні каталогу конкурсу, білбордів та запрошень на виставку робіт.

«Будь-якому суспільному явищу притаманний дуалізм: Всесвітня Мережа може бути тим сегментом і тим місцем інформаційного буття, який дає можливість вийти за рамки та обмеження цензури, але може бути й однією з частин цензурного колючого дроту. І головне для вільної людини - бути уважною і не переплутати місце, крізь яке існує можливість отримати інформацію без цензури та місце, де цензура живе і діє під модерною оболонкою - адже виглядають вони найчастіше однаково...», - переконаний Михайло Маєвський.

«Композиція плакату складається з одного цільного елемента і викликає єдину асоціацію - слід на тюремній стіні, залишений нігтем. Натяк на те, що коли ми й далі будемо ігнорувати наше право на свободу обігу інформації, нам залишиться лише одне -  видряпати свій некролог на стінах, шкодуючи про втрачені можливості і свободу», - висловився про роботу переможця Геннадій Фісун, графік-дизайнер.

Потреба переглянути результати конкурсу виникла  у зв'язку з тим, що робота переможця у номінації «Постер» gazelka виявилася неоригінальною. Як з'ясувалося, аналогічна робота розміщена на сайті II Міжнародного бієнале LOGO 2010. Плагіат виявив Геннадій Фісун, повідомивши про це на своєму блозі.

Довідково.

Конкурс СТОП ЦЕНЗУРІ! було організовано в рамках партнерства „Новий Громадянин" з 15 лютого до 7 квітня 2011 р. Ідея конкурсу народилася під час зустрічі журналістів руху „Стоп цензурі!", членів партнерства „Новий Громадянин", митців та представників креативної індустрії. Захід створювався з метою розпочати широку суспільну дискусію навколо проблеми цензури, використовуючи творчий потенціал самих громадян. Усього на розгляд журі було представлено: 247 постерів (1 поза конкурсом), 310 слоганів, 188 віршів та 69 есеїв (4 поза конкурсом). За весь період конкурсу сайт відвідало 46 тис. осіб з 83 країн світу.

Виставка кращих робіт конкурсу СТОП ЦЕНЗУРІ! та нагородження переможців відбулися 14 червня 2011 р. у Центрі візуальної культури Національного університету "Києво-Могилянська Академія". У рамках виставки 16 червня також відбулася дискусія «Антицензура: думка як емансипуюча практика».

Контакти: (067) 232-69-23, або mail: cenzuri.stop@gmail.com

© 2011 "Новий громадянин"
УВІЙТИ    Ще не зареєстровані?  Реєстрація


УВІЙТИ